Láska je nemoc

25. května 2012 v 16:45 |  Já sám jásám
Láska je nemoc.

Je to zákeřné onemocnění. Nakazit se můžete celkem snadno a neexistuje účinná prevence. Stačí, když budete chodit mezi lidi a potkáte někoho, kdo se vám zalíbí. Pokud okamžitě nepřestanete tohoto člověka vídat, vytvoří se vir zvaný láska. Napadá především centrální nervovou soustavu. Inkubační doba není příliš dlouhá, většinou se první příznaky objeví po pár schůzkách. Nemoc se rozjíždí poměrně rychle. Člověk je velmi náladový, chvilku se směje, chvilku se mu chce plakat, mívá maniodepresivní sklony. Při setkání s osobou, která lásku způsobila, se objevují poruchy koordinace pohybů i myšlenek. Nemocnému se najednou podlamují kolena, zrychleně mu buší srdce, překrvují se mu pohlavní orgány. Začíná jinak přemýšlet - buď moc - v tomto případě řeší, co má říct, jak to říct, jak vypadá, jak chodí, sedí, kouká, směje se a postupně o sobě začíná pochybovat a chová se nepřirozeně, nebo začne přemýšlet málo - úplně se vypne mozek a člověk jedná velmi instinktivně a často až pudově. Jen výjimečně jsou jedinci schopni si zachovat normální myšlení.
Nemoc má různý průběh a délku trvání. U některých pacientů je přepadne v plné síle a postupně slábne, u jiných je ze začátku slabá a s časem sílí. Někdy trvá jen týdny, jindy zase měsíce. Jsou dokonce známy případy, kdy byl pacient postižený láskou i roky, nebo téměř celý život. Doktoři si nedokážou s touto chorobou poradit, léčba prakticky neexistuje.
I přesto známe určité metody, jak se lásky zbavit, ale bývají velmi nepříjemné a bolestivé. Často se jako vedlejší účinky objevují melancholie, deprese a celková únava organismu. Délka rekonvalescence je velmi individuální. Účinné způsoby, jak nemoc porazit, je zklamat se v způsobiteli nákazy, nebo být od něj velmi dlouhou dobu odpoután. Je také všeobecně známo, že čas léčí, a to platí i v tomto případě. Někdy stačí jen dostatečně dlouho čekat a láska je pryč.
Nicméně, boj s touto nemocí je velmi vyčerpávající a držím palce všem nakaženým (jako jsem já), aby to nějak ve zdraví zvládli.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 terka terka | 22. února 2013 v 9:59 | Reagovat

uau

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama