Máj

30. května 2010 v 23:43 |  Já sám jásám
Poslední dobou hodně přemýšlím. O modrém nebi, o zelené trávě, o zpěvu ptáků a vůni kravína. O koňských stádech ve výběhu, o věrném psu, o třech kočkách spících v seně.
Láká mě to. Venkov. Jsem měšťák každým coulem, umím se protáhnout sebetěsnějším davem, zorientovat se v sebevětším nákupním středisku, ráda chodím do kina a čajoven a nedokážu si představit žít bez starého dobrého metra.
Ale stejně. Chtěla bych si vyzkoušet žít chvíli na venkově.
Dneska jsem se večer koukala na Máj. Byl moc kýčovitý, divný a na rozdíl od Jesus Christ Superstar mi ty podivné hippícké úbory přišli nemístné. Tak jsem popadla opravdovou knihu, sedla si na studenou větrnou zahradu, zabalila se do deky a četla jsem o lásce, strachu a smrti.
A ač tam zpívali ptáčci seč mohli, šum nedaleké silnice nepřehlušili.
Byl pozdní večer, první máj
hůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů
Večerní máj byl lásky čas
hůůůůůůůůůůůPÍPhůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůůů

Navíc se mi hodně stýská po koních. Kdysi jsem jezdila, ale stáj byla daleko a čím jsem byla starší, tím jsem byla chytřejší a věděla jsem, že ten kůň mě může nechtěně i zabít. Nebo potlouct. Věděla jsem, že kdyby se rozhodl zdrhnout po louce a hodit na mě bobek, tak s tím nic neudělám. Proto jsem toho nechala.
Ale teď mě strach přešel. Stýská se mi po tom pocitu, který máte, když hledíte na svět ze sedla. Je to fajn.
A tak jsem se rozhodla, že s tím něco udělám a začnu zase jezdit. Kluka nemám, kamarádi nějak nemají čas, protože na rozdíl ode mne kluka mají a tak vlastně nemám o víkendu co dělat.

Další věc, o které hodně přemýšlím. Fakt bych brala nějakou mužskou společnost.

A poslední věc, se kterou se vám chci svěřit. Našemu morčátku vyrostla druhá hlava za krkem. Je to tedy asi nádor, ale je obrovský, stejně velký jako jeho hlava. Vypadá jako morčecí Quasimodo. Asi nás brzo opustí. :(
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Insa Insa | Web | 1. června 2010 v 14:22 | Reagovat

Nejma to bohužel ukončila, protože jí došlo, že na její blog může kdykoliv a kdokoliv vejít a přečíst si tak její soukromí. Na jednu stranu ji chápu, ale na druhou...je to škoda. Třeba zase za nějakej čas začne... :)
Taky bych brala nějakou mužskou společnost :)
A na koni zase začni jezdit, jestli by tě to lákalo, tak proč hergot ne?:D
Tvého morčátka je mi líto, kamarádka má psa a ten má taky nádor - na bříšku. Je to taková obrovská koule a plandá mu tam...není to hezkej pohled a navíc mi přijde, že se ten pejsek jenom trápí...

2 Scary Scary | Web | 7. června 2010 v 21:33 | Reagovat

Zlatí mravenci , Těch komárů je tu moc . Nás sice záplavy nepostihly nicméně voda tu na zahradě stála . Byla jsme tam asi dvě a půl hodiny ale už nevím co na to použít...

3 Louis Louis | 10. září 2010 v 11:23 | Reagovat

Prosííím o další článeeek :-) Skoro každý den koukám, kdy bude něco new a ono nic ;-) :D Jsem šílenáá :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama