Duben 2010

Ach jo

19. dubna 2010 v 19:48 Já sám jásám
Ach jo.........................................................
....................................................................
........................................................................
....................................................................
..............................................................
..............................................................................Ach jo

Kytara je skvělý vypouštěč. Stačí si zabrnkat pár molových akordů, zakňučet pár tónů a trochu se vám uleví. Trochu.

Droga

12. dubna 2010 v 21:47 Já sám jásám
Dobrý večer, milé děti.
Nejlepší kamarádka Jana (NKJ) mi vyprávěla o nějakém dokumentu. Mimo jiné se tam říkalo, že když máme špatné a smutné myšlenky, přivolá nám to smůlu. Tak se rodí špatné dny. Něco se vám stane, vy na to myslíte a to přivolá jen další neštěstí. A bude se to dít do doby, než začnete myslet pozitivně.

Myslím si, že je to blbost, ale nic to nemění na faktu, že špatný den mám.
Nemůžu vystát NKJ. Nejde to. Jak je to možné? Proč mám vždycky pocit, že je hrozně sobecká, nějak jí to vytknu (a v mém podání je to vždy krapet afektované) a ona mě odpálkuje tak, že mám pocit, že ten nejsobečtější a nejhorší člověk na světě jsem já? Opravdu jsem?
Je to vlastně jediná osoba, kvůli které pláču. Často. S ní jsem nešťastná, bez ní víc.
Možná už to není přátelství. Připomíná mi to drogovou závislost. A nevím, jestli se mi chce jít na detox.

Páni, když se o tom zamyslím, vážně je to droga. Ona je Droga.

Dříve milovala My Chemical Romance, chodila v černý a koupala se ve své sebelítosti, pitvala své myšlenky a příliš přemýšlela o sobě samé. Vedlo to až k psychologovi a nejrůznějším záchvatům. Z veselé Jany udělala puberta tohle. Byla jsem tu. Její neustálé krafaní o tom, jaká je nešťastná a chudinka mě neskutečně vyčerpávalo, ale byla jsem tu. Ne vždy úplně ochotně, ale neutekla jsem. Teď si našla kluka. Uvědomila si, že není chudinka, že se má. Dost má.
Nyní mi neustále líčí co vše se svým klukem provádí. Pořád. Vyčerpává mě to. Myslela jsem, že to bude lepší, ale ne. Jsem houba. Jen nasávám, ale nemám příležitost postupně vypouštět. Jednou se vyždímu a pak to bude zlé.
Připadám si provinile a zároveň v právu. Já tu byla, on přišel nedávno. On ji z toho dostal a já mám pocit, že jsem odsunuta na druhou kolej. Měla bych být ráda za oddech, ale místo toho žárlím.

Ale snad nejvíce mě štve, že když jí povídám o něčem, co mě zajímá, co se mi líbí, co je pro mne důležité, a ona řekne hm, pokrčí rameny, nebo to nějak shodí a zase začne mlít o sobě. Takže radši mlčím.

Šla bych na detox, ale nemůžu. Droga si mne přivlastnila. Nemám mnoho jiných kamarádů. Neměla bych s kým trávit čas, s kým chodit do čajky...

Chmm.

Dnes byl opravdu blbej den. To jsem tak špatná a sobecká, když chci na chvilku vrátit propisku, kterou jsem jí půjčila a ona řekne 'ne, až to dopíšu'? Neměla by ji vracet automaticky, když je půjčená?
Maličkost k maličkosti...

Fuck you!

11. dubna 2010 v 16:04 Já sám jásám
Ach jo.
Taky tak milujete, když vám v neděli odpoledne zavolá kamarádka a požaduje po vás, abyste jí oscanovali 12 stránek španělštiny a 20 stránek matiky?
A když máte ten nejpomalejší scaner na světě a jen těch 12 stránek vám trvá 40 minut?
Když se sami potřebujete učit a vykašlete se na nascanování té matiky, protože byste to sami nestihli, a kamarádka, která si aby ušetřila nekoupila učebnici, zapomněla si špáninu ve škole a potřebuje to ihned, protože za pár chvil má rande se svým super duper zkušeným klukem, vám to pak všechno v telefonu ještě vyčte?
Že ji jako nechávám na holičkách a že je moje nejlepší kamarádka?
Proč mi nebrnkla včera?
Aháá, paní se přece se svým klukem celý den uspokojovala.
Proč si pro to ke mně nedošla v pátek?
Ahááá, ona se celý den se svým klukem uspokojovala! Stejně jako ve čtvrtek, ve středu, v úterý, v pondělí, ve neděli, v sobotu...

Seru na ní!!!

:(


A just jo!

6. dubna 2010 v 22:45 Já sám jásám
Tak fajn.
Pročítala jsem si tady svůj blog.
Chci zase zpět svých 10 věrných čtenářů a komentovatelů, chci psát články častěji než dvakrát do roka a chci prostě a jednoduše blogařit!
Takže jdu na lov. Jdu si ulovit čtenáře. Nevím jak, ale nějak to určitě půjde. Přejte mi štěstí, zbloudilci. :)
A vězte, že Jesus Christ Superstar je geniální muzikál!

Kamarád

6. dubna 2010 v 21:52 Já sám jásám
Ahojte lidi.

Tak se vám zase po dlouhé době ozývám. Svět je fajn. Samozřejmě je tu pár nepříjemností, a vždycky tu nějaké budou, ale jinak je skvělej.
Podle mě je na člověku, jestli si bude svůj život užívat, nebo bude smutnit. Protože na každé věci, události, citu se dají najít dobré a špatné stránky. Záleží na tom, které vnímáme intenzivněji.

Jsem šťastná, že já jsem ten člověk vidící to dobré. :)

Libí se mi, že tu nikdo není. Můžu sem napsat prakticky cokoli. Třeba to, že můj kamarád, jeden z nejlepších, už není kamarád. Je to překvapivá změna a já si na to nemůžu zvyknout. Vždycky když o něm začnu přemýšlet jinak než jako o kamarádovi, tak se v duchu okřiknu a začnu se, ani nevím proč, stydět. Ale když jsem s ním, tak tenhle pocit nemám. To je myslím důležitější.
Ale stejně je to děsně divný!!!
Představte si, že začnete chodit s někým, kdo ví o všech vašich tělesných odchylkách viděl vás nenamalovanou a zmuchlanou ráno a slyšel tolik trapností a kravin, které řeknete jen kamarádovi. Musí mě mít opravdu rád.

Jo, a ještě jedna novinka. Ostříhala jsem se.
Nu, změna to je. Škoda jen, že k horšímu.

Tak se mějte, zbloudilci.