Listopad 2007

Promo fotky 4. řady

21. listopadu 2007 v 20:48 House - Obrázky
House ve 4. řadě!

Život

11. listopadu 2007 v 0:12 Jednorázovky
Sára kráčela tichou ulicí. Byla noc, nikdo nebyl v dohledu. Až podezřelé ticho se vznášelo kolem a zanechávalo po sobě nejasný pocit prázdnoty. Po chvilce ale přeci jen něco to ticho přerušilo. Zaslechla vzdálený pláč. Přidala do kroku a naslouchala. Pláč stále sílil. Byl plný beznaděje, strachu a obav. Jako na jehlách pátrala po původci vzlykotu. Zahnula do jedné spoře osvětlené uličky a zahlédla skrčenou postavu sedět na chodníku.Hugh Laurie

7. listopadu 2007 v 22:07 Hugh Laurie
Rodák z britského Oxfordu se narodil do rodiny doktora a olympijského vítěze ve veslování W. G. Laurieho. Jeho nejmladší syn James Hugh Calum Laurie(47) má za sebou studium na prestižních školách v Etonu a Cambridgi. Věnoval se hlavně archeologii a antropologii. Nakonec ho ale osud zavál úplně jinam.

Kromě veslování na univerzitě přičichl k prknům, co znamenají svět. Onemocněl, veslování musel pověsit na hřebík, a tak se přidal k divadelnímu spolku Footlights. Tady se seznámil s celou řadou známých tváří, jako jsou herci Emma Thompson (48), Stephen Fry (49) nebo Tony Slattery (47).
Hugh se hned po vysokoškolských studiích pustil do natáčení televizních seriálů. Ke spolupráci tehdy přizval svého kamaráda, kolegu z divadelního spolku Stephena Frye. Svůj typický intelektuálský humor uplatnili v komediálních pořadech a sitcomech Alfresco (1983), A Bit of Fry and Laurie (1989-1995), Jeeves and Wooster (1990-1993).
Hugh alias seriálový doktor Gregory House se v roce 1989 oženil s Jo Green. Mají spolu dceru Rebeku (15) a dva syny - Billa (17) a Charlieho (19). A vypadá to, že jeho děti možná taky jednou vykročí v jeho šlépějích. Bill měl totiž hrát v Harry Potterovi, ale byl v době natáčení ještě moc malý, a Rebecca si zase zahrála v jednom televizním filmu.
Světovou slávu Lauriemu přinesla až role dr. House ve stejnojmenném seriálu. Sarkastický lékař si svým humorem získal miliony fanoušků. A svým výkonem přesvědčil nejen je. Herec byl v roce 2005 nominován na cenu Emmy. Dva roky nato pak získal prestižní ocenění - Zlatý glóbus za herecký výkon v seriálové roli.

Kvůli roli v dnes již kultovním seriálu musel 189 cm vysoký Hugh hodně pilovat americký přízvuk.
"Pořád musím myslet na správný přízvuk, a přitom bych se měl soustředit na úplně jiné věci. Nejtěžší je pro mě vyslovit New York!" říká.

Natáčení mu dost zkomplikovalo život. Hugh, zvyklý na svůj cihlový domek v Londýně, většinu času začal trávit v Americe. Nejdříve přespával v hotelu, loni si ale najal apartmá v Beverly Hills. Na začátku natáčení se ošklivě zranil, když omylem prošel skleněnými dveřmi. Na "památku" má pět stehů nad okem.
Hugh se proslavil také v seriálu Černá zmije. V tomhle dílku si zahrál po boku neméně slavného Rowana Atkinsona (52), který se po celém světě proslavil coby potrhlý Mr. Bean.

Britský herec není jen seriálovým mágem. Kromě hereckého talentu sklízí úspěchy i na poli muzikantském. Hraje na několik hudebních nástrojů. Zvládá kytaru (první měl v šestnácti), piano, harmoniku a saxofon. Jako klávesista Hugh vystupuje s kapelou Poor White Trash. Dokonce vydal i knihu The Gun Seller (1997) a letos chystá další!

Ve volném čase si rád vyjede na motorce. To ho drží už od útlého mládí, první stroj dostal od otce ve svých 16 letech. "Ale nejlíp se odreaguju asi boxem. V ringu ze mě spadne veškeré napětí a stres," dodává Hugh, jehož největší sláva přišla až po čtyřicítce, což on sám nijak zvlášť neprožívá a komentuje to stejně sarkasticky jako jeho seriálová postava.