Březen 2007moje ikonka

22. března 2007 v 19:34

Návod jak používat záchod

22. března 2007 v 19:08 Legrační kraviny
na použití WC
Kdo se v tato místa béře,
nechť za sebou zavře dvéře.
I v případě břichobolu
prkénko se sklopí dolu.

Ať jsi muž a nebo žena,
stáhni gatě nad kolena.
Vyhrň košili i svetry
a vypouštěj zatím větry.

Usedni si hezky rovno...
Zatlač jako lítý rek !!!!!
Když po tobě zbude hovno,
je to správný výsledek.

Z kadibudky papír táhni
a potom se mírně nahni.
V klidu, pokoji a míru
utři na prdeli díru.

Po držadle rukou máchni,
vše po sobě řádně spláchni
a v případě velké hnačky
setři štětkou všechny sračky.

Co ti ještě říci mohu?
Poděkuj teď Pánubohu,
co při tobě věrně stál,
za to, že ses NEPOSRAL

Komix I - Sob a Lišák

20. března 2007 v 19:45 | Laivine |  My comix
Šel jednou lišák na procházku a potkal Soba. ,,Ahoj Sobe." říká. ,,Ahoj Lišáku" odpovídá mu Sob. Lišák se na něj vychytrale podívá a řekne: ,,Hele, víš, jakej je rozdíl mezi sobem a debilem?" sob se na něj zaskočeně podívá a řekne: ,,Mno, to nevím..." ,,Sob má větší parohy!" řekne lišák a začne se pobaveně smát.
,,COŽE??? GRRRR" zamručí sob
Sob se vrhne na lišáka.
,,Ne, počkej, nech toho! Znám ještě jeden vtip." řekne lišák
,,A jaký je to vtip?" zeptá se zvědavě sob a lišáka pustí.
Lišák se namáhavě postaví na nohy, podívá se mu do očí a řekne: ,,Víš, jakej je rozdíl mezi sobem a kreténem?........................................................................
NIKDY NEŘÍKEJTE SOBŮM PRAVDU.

Animace smajlíků

19. března 2007 v 18:15 | Laivine |  Animace

Boty na kolečkách

19. března 2007 v 14:31 | Laivine |  Boty heelys

Protože mě zahlcují komentáře o tom, kolik stojí a kde se dají koupit, poskytnu tyto informace tady. Boty stojí různě, já mám ty předposlední, a ty stojí kolem 2600kč. V Praze se dají koupit na Národní 39, nebo Školská 7. V brně běhounská 7. Oficiální web o těchto botách najdete TADY.

Heelys

Obsah fóra Heelys Fórum
Zdánlivě bezvýchodný problém s neskladností kolečkových bruslí se podařilo rozlousknout Američanovi Rogeru Adamsovi, který před čtyřmi lety přišel na geniálně prostou myšlenku: Proč nevyrobit kolečka vyndavací? Tak se zrodil nový druh sportu -heelys, poslední žhavá novinka na poli pohybu po vlastní ose. Tyto po všech stránkách vychytané boty mají pod patou v podrážce zapuštěný válec s kvalitním mikroložiskem. Výsledek je nepřekonatelný.
Na první pohled se jedná o obyčejné (byť trochu nadprůměrné) sportovní boty pro neformální styl a volný čas. Hned druhý pohled kolemjdoucích však pravidelně bývá jen užaslé zírání. Na heelys se totiž doslova vznášíte poměrně velkou rychlostí po chodníku mezi pěšími.
Co je to Heelys?
Určitě znáš in-line kolečkové brusle, na kterých se můžeš pohybovat hlavně ve velkých městech a to velice rychle a pohodlně. Je to bezesporu skvělá pomůcka, avšak o flexibilitě jejich skladnosti by se dalo pochybovat. Většinou nejsou kolečkáče žádní prcci a jet s nimi třeba do školy znamená si vzít ještě náhradní obuv navíc. Tento problém řeší Heelys naprosto bezkonkurenčně. Heelys jsou totiž boty jako každé jiné, ale jejich vyjmečností je zabudovaný otáčivý váleček (kolečko) v patě boty. Touto vychytávkou se dostávají oproti bruslím do velké výhody. S botami můžeš totiž normálně jít po městě a nikdo si nevšimne, že tvoje boty jsou něčím neobvyklé, stačí však jen zvednout špičku boty, čímž se dostaneš celou vahou na zadní váleček a můžeš se rozjet jako na kolečkáčích! Když seš v cíli a máš zapotřebí opět přesedlat na "normální" boty, stačí když dáš zvednutou špičku opět pohodlně a pevně na zem a kolečkové boty se rázem změní v boty normální. Pokud máš starost, že to budou nějaké hrozně vypadající boty, tak tě musím rychle vyvést z omylu. Tento koníček už je na takové úrovni, že si můžeš vybrat z mnoha typů bot s ještě více designy, takže pokud nejsi nějaký extra vybíravý, tak určitě najdeš tu barevnou kombinaci, která se ti zalíbí.
JAK NA NICH JEZDIT
Chcete-li se ve městě pořádně rozjet, stačí pár svižných kroků, zvednout špičky a už se doslova vezete po patách. Není to samozřejmě úplně jednoduché, ale po několika pokusech už můžete jezdit a za pár dní vám tahle záležitost přejde do krve. Pokud chcete zastavit a popojít kousek pěšky, stačí jednoduše přibrzdit, spustit špičky a používat boty tak, jak bývá zvykem. Jestliže nemáte možnost se vozit delší dobu (např. ve škole), jedním rychlým pohybem kolečko vyjmete a nahradíte ho v podrážce záslepkou. A můžete v heelys chodit celý den jako v každých jiných botách. Kolečka uschováte v sáčku, který je součástí balení, a jakmile máte příležitost, můžete je zase prohodit a svištět.
SLOVNÍČEK
heeling (hílink) jízda na heelys (z angličtiny, znamená něco jako "patování" - jízda na patách) heeler uživatel heelys aggressive ostřejší styl jízdy na in-line bruslích se skoky a grindováním. Používají se k tomu mohutnější brusle, které jsou odolnější proti nárazům a otloukání grind skluznice tvrdý plast uprostřed podrážky, po němž se lze sklouznout. Boty s grind skluznicí jsou dražší, je tedy nutné zvážit, zda tyto triky budete používat.


Fotky na colorizaci

18. března 2007 v 12:37 | Laivine |  Colorizace...a jiné.
Tak pár fotek ke colorizaci -


Manga obrázky

17. března 2007 v 23:14 | Laivine |  Manga obrázky

Draci 2

17. března 2007 v 17:38 | Laivine |  Dragons
Tady jsou další obrázky draků:

King Kong

16. března 2007 v 22:59 | Laivine |  My favourite films
Jeden z mých nejoblíbenějších filmů je King Kong. Stvárnil ho ražisér Jack Black a zahrál si i jednu z hlavních postav, ziskuchtivého režiséra Carla Denhama. Příběh je napínavý a dojemný, ale trošku trvá než se rozjede. Během první hodiny filmu se dostane hlavní hrdinka Ann (Naomi Watts) na loď se štábem a nevědomky cestuje na tajemný ostrov lebek, kde chce Carl natočit film. Během plavby se zamiluje do simpatického scénáristy Jacka Driscolla ( Adrien Brody ) ale pak nastane (konečně) zlom. Narazí totiž na ostrov lebek a málem ztroskotají. Carl ale tvrdohlavě jde točit na ostrov. Tak je přepadnou domorodci a Ann darují jako oběť King Kongovi, gigantickému gorilákovi. Jack se jí vidá i s posádkou hledat. Během cesty je málem ušlapou a sežerou dinosaoři, pak je málem rozdrtí kong a nakonec poár nedůležitých sežere obrovský hmyz, ale Jack se dostane k Ann. To se ale nelíbí kongovi. Tak je pronásleduje a Jack ho nevědomky vláká do pasti, kterou nastraží Carl. Odchytí opičáka a v new yorku ho vystavují. Ale světe div se, kong jim zdrhne a najde ann. Vyleze na empire state building a dál to asi znáte. Nakonec ho sestřelí letadlo.
Konga stvárnil Andy Serkis (glum v pánu prstenů) a musím říct, že velmi zajímavě. Pobaví vás, když dělá uraženého a rozpláče když je smutný. Film je úžasný a doporučuji ho. :)
TADY PÁR OBRÁZKŮ:

Novinky

3. března 2007 v 22:30 | Laivine
2.3.2007 - ZALOŽENÍ TOHOHLE BLOGU!
3.3.2007 - PRVNÍ KOMENTÁŘ NA TÉHLE STRÁNCE!
3.3.2007 - MŮJ PRVNÍ DIPLOMEK ZA BLESKOVKU!
12.3.2007 - ÚSPĚŠNĚ JSEM SE NAVRÁTILA Z LYŽÁKU¨.
17.3.2007 - ZMĚNA DESINGU. PRVNÍ SE MI ZDÁL MOC AGRESIVNÍ. SNAD SE VÁM TENHLE BUDE LÍBIT VÍC.

diplomy za bleskovky

3. března 2007 v 22:28 moje úspěchy
TADY JE MŮJ 1. DIPLOM ZA BLESKOVKU.
A tady je druhej:
Další diplomek:

Zvířátka na hraní

3. března 2007 v 17:16 | Lavinie |  zvířátka
Ahoj! Máte rádi zvířátka? Tady je máte! Můžere jim dát najíst, hladit je, a hrát si s nimi!
Jsou roztomilá.

Moje colorky

3. března 2007 v 12:47 | Laivine |  Colorizace...a jiné.

Draci v Čechách

3. března 2007 v 11:54
Drak, jak většina ví, je bytost okřídlená, mnohdy několikahlavá, ohnivá (avšak často přebývající ve vodě, jak se dozvíte), symbolizující zlo a konající zlo, s níž muselo v dávných dobách bojovat mnoho hrdinů i zbabělců. Mezi nejznámější draky patří Fafnír z pověsti o Siegfriedovi, draci britští a francouzští, o antických nemluvě. Ale existuje i pěkné hejno draků tuzemských.
Česká drakologie zastává dva zásadní názory na vznik draků. Tím obecnějším je vývoj z hada, jemuž po nějakém čase narostou nohy. Této přechodné formě se říká smok. Nu a když se smok opatří i křídly, stává se drakem. Podobným vývojem prochází kupříkladu i prašivec.
Nejznámějším českým drakem je ten od Trutnova. Přitom to bylo stvoření přinejmenším zbabělé, živilo se mrtvolami, jež vykrádalo ze hřbitova, založeného jistým uhlířem Trutem. Uhlíř tajemného zloděje s pomocí havranů odhalil (dobře, v Hobitovi to byl drozd, ale havrani v tom příběhu také hráli podstatnou roli na straně dob ... trpaslíků). Trut s pomocí venkovanů draka zatarasil v jeskyni silnými kmeny a ty pak podpálil. Draka zlikvidoval, vysloužil si zemanský titul a založil město. Vycpanou dračí mrtvolu věnoval městu Brnu.
S brněnským drakem to ale mohlo být jinak, protože jiná saň sídlila v Líšni. Ta už byla odvážnější, nakonec však skončila jako mnoho jejích druhů po celé Evropě, předhodili jí volskou kůži naditou nehašeným vápnem. Nevím proč drak, který se jinak dožaduje panny rodu královského a podvrh odhalí, nepozná, že nežvýká maso, ale funguje to. Tenhle brněnský drak se samozřejmě po vydatném obědě napil a pošel.
Stejně skončil drak z Budyně. Bydlíval v řece Ohři a jednou, místo dítěte, které obvykle požíral, spolkl nadívané tele. A stejné choutky míval i drak jínecký, aspoň se to o něm vyprávělo. Najisto ovšem nosil smůlu do stavení, na jejichž střechu usedl, aby si odpočinul.
O tom, že draci mnohdy přebývají ve vodě, není pochyb. Několik jich žilo i v jezeře nad Velkými Karlovicemi na Vsetínsku, tady se také vylíhli.
Ohnivá melanézní (tedy černá) forma draka se v Čechách i na Moravě vyskytovala také. Objevovala se na hradě Drahotuši u Lipníka nad Bečvou, ohnivý drak přilétal i do Dřevíče. Několikrát tu zapálil hrad a pobil dobytek. Pomocí magie se ho později podařilo zlikvidovat. Obdobně v nedalekých Hředlích škodil ohnivý drak, přilétající z vrcholu Džbánu. Toho zabil statečný lesník, samozřejmě pomocí magie. Hředelský drak si pohvizdoval, což před jeho příletem vždy vesničany varovalo. Jak uvádí Martin Stejskal, má tato i některé další podobné pověsti, kořeny v pradávných vpádech Lučanů na česká území. Hvízdali pak nikoliv Lučané, ale pohraniční hlídky.
Na Příbramsku bylo podobných ohnivých draků mnoho. Jeden z nich létal také u Nového Knína z hory Holčovky.
Další z ohnivých draků se zabydlel v hluboké jámě za Náklem u Olomouce. Odstěhoval se, když jáma zmizela. Stejně ohnivou stopu ve vzduchu za sebou nechával patrně nepříliš velký drak ze škvoreckého zámku. Sídlil v komíně poletoval nad zahradami. Jiný vylétával z někdejší tvrze v Drahobudicích
Do příběhu téměř pohádkového se dostal drak, žijící v Bělovsi u Náchoda. Dostal zálusk na náchodskou princeznu a nebýt udatného Jiříka, mohlo to dopadnout hrozivě. Drak se v Náchodě i narodil, vychoval ho jistý doktor z ještěrky, kterou krmil lidskou krví. Dospělý netvor se na nějaký čas ztratil, prý na Moravu, ale večer bývalo slyšet zvláštní hvízdání. Nečekaje vlastní záhubu, drak se vrátil a začal decimovat obyvatelstvo. nakonec došlo i na knížecí dceru - a zbytek příběhu naleznete v kterékoliv podobné pohádce.
Aktérem zajímavějšího a ne tolik obehraného příběhu byl drak, na němž uletěla z černokněžníkova vězení dcera hradního pána z Landeku. Landecký pán dceřin dopravní prostředek zabil a zlatý klíč, který jeho potomek přivezl, hodil do řeky Odry aby dceru vysvobodil z prokletí.
To ve Smečně na Kladensku žil černý drak se zlatou korunkou. O korunku a o život přišel ve stejný okamžik, to když mu jeho ozdobu ukradla odvážná slečna. Drak zkameněl a za korunku se ve Smečně postavil zámek.
Draka z kopce Třemšína, jehož se nikdo nemohl zbavit, zase odeslala do bájí jistá vdaná paní, která nesla do lesa svému manželu oběd. Ať už chtěla obluda sežrat oběd nebo ji, narazila na prudký odpor. Žena zaťala srp hluboko do dračí hlavy a mostrum vykrvácelo.
Dračí skála u Jablonce nad Nisou bývala domovem obludy, který se patrně učil od krále Mínóa, protože každý rok požadoval několik lidských obětí. Ty se losovaly, drak je potom sežral - až do dne, kdy před něj předstoupil nenápadný muž s holí. Stačilo jedno zaklínadlo a bylo po drakovi. V nedalekém Liberci byl vybíravější netvor. Stačila mu sice jedna oběť ročně, za niž nechal své okolí na pokoji a řádil jinde, zato jí musela být mladá dívka. Zlínský drak také nelovil doma, odlétal k Vizovicům a na Slovensko, odkud se do díry, v níž v kopcích bydlel, vracel pořádně přecpaný.
Často se ve spojitosti s draky hovoří o velkých pokladech. Čeští draci bohužel tak zámožní nebývali. Až na výjimky.
Na Rýzmberku u Kdyně hlídá drak poklad. Není to ovšem drak původem, alébrž rytíř do něho zakletý
Jiný celkem bohatý a celkem rozdávačný drak žil u Nového Jičína. Pokud v těch končinách nějakého draka potkáte, nerozpakujte se otočit se k němu zády a vystrčit na něj zadek. Je to sice neslušné, ale drak to ocení zlatými mincemi. Dva draci hlídají i poklad na kopci Palánku u Bučovic.
Někdy může drak, byť neúmyslně, zachraňovat lidské životy, jako ten, který se každou noc snášel do propasti Macocha, aby se tu osvěžil olizováním uzdravujícího kamene. Na jeho hřbetě se pak dostal na svobodu loupežník Obešlík, kterého za trest do propasti spustili. Svému zachránci se nijak neodvděčil, později mu předhodil vápna plné tele. Říká se, že do Macochy létal právě drak z Líšně.
U pražského draka můžu posloužit přesnou adresou - Štupartská ulice 647/b. Ale pozor, v noci z tohoto malostranského domu, v němž mívali čerti hospodu, odlétá k svatojakubskému kostelu.
Na množství hlav jsou čeští draci nebo české prameny skoupí. V Žákavě u Plzně žil drak sedmihlavý.
Zajímavý - zvláště pro nočního pozorovatele - byl drak z Dobešova od Nového Jičína. Měnil podobu, takže ani jeden popis se neshoduje s druhými. Jednou vypadal jako okřídlený had, jindy jako ohnivý sloup ...
Na hradě Obřany u Bystřice pod Hostýnem žil drak jménem Čmoch. Velký, se zlatou korunkou a stříbrnými křídly. Od postrachu kraje pomohl lidem místní zbojník Gargulák.

Laivine - odkud se vzalo?

3. března 2007 v 11:34 | Laivine |  Laivine aneb já
Laivine je moje elfské jméno. Zjistila jsem ho tady :
Hrozně se mi moje elfské jméno líbí, takže jsem ho začala používat. :)

Darci I

3. března 2007 v 11:27 Dragons

charakteristika draků

3. března 2007 v 11:15
Ztělesňuje bohu nepřátelské prasíly, které musí být přemoženy. V Apokalypse je drak jako symbol Satana přemožen archandělem Michaelem. V pohádkách vystupuje drak jako strážce pokladu nebo unesené princezna (panny = čistoty) ztělesňuje tak těžkosti, které musí být překonány před dosažením cíle.
Narozdíl od evropské mytologie je čínský Drak dobromyslné zvíře - symbol mužské plodící přírodní síly (jang). Od dob dynastie Chan (206 př. Kr. - 220 po Kr.) je zároveň symbolem císaře nebo syna nebes. Je prvním ze "360 šupinatých zvířat" a páté zvíře čínského zvěrokruhu.Jako jedno ze čtyř zvířat světových stran je drak spojován s východem, se stranou vycházejícího slunce, zrodu, jarního deště a deště vůbec. Zde se mu říká modrozelený drak (čching-lung) a jeho protějškem je bílý tygr (paj-chu), vládce západu a smrti. Na obrazech jsou často znázorněni dva draci, kteří si v oblacích hrají s míčem nebo perlou (= hrom) - což způsobuje déšť.
Kosmologická zkoumání rozlišovala již brzy čtyři kategorie" za prvé nebeské draky (tchien-lung), kteří symbolizují obrozující sílu nebes, za druhé draky - duchy (šen-lung), kteří nechávají padat déšť, za třetí zemské draky (ti-lung), vládce pramenů a vodních toků, a za čtvrté strážce pokladů(fucang-lung). Navíc existovali podle lidových představ čtyři dračí králové (lung-wang), z nichž každý střežil jedno ze čtyř moří, obklopujících zemi.
Drak a Fénix ztělesňují mužskou a ženskou přirozenost a jsou symbolem manželů.